Üniversitemiz tarafından şehirle buluşmak ve kaynaşmak amacıyla düzenlenen üniversite-şehir buluşmasının bu yıl ikincisi gerçekleştirildi. 2. Geleneksel Üniversite Şehir Buluşması etkinliğine Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Gökbel ile Prof. Dr. Mustafa Kurt, Genel Sekreter Mehmet Zeki Küçük, dekanlar, daire başkanları, okul müdürleri, akademik ve idari personel, öğrenciler ve Kırşehir halkı katıldı. 10-11-12 Mayıs 2018 tarihlerinde Cacabey Meydanı’nda düzenlenen etkinliğe Üniversitemiz fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulları farklı stantlarla katılım sağladı.

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulumuz Radyo Televizyon Programcılığının “Radyo” standı, “Üniversitem” isimli uygulama gazetesi standı ve meydandaki fotoğraf sergisi ilgi çekti. Dış Ticaret Programcılığının da poster bildiri sergisiyle yerini aldığı etkinlikte, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Programı tarafından düzenlenen klavye yarışması da dikkatle izlendi.

Cacabey Meydanında zaman zaman canlı yayın yapılan radyo standına ilgi büyüktü. Katılımcılar, çalınan şarkılar ve istek parçalarla eğlenceli dakikalar yaşadı. Sadece standın önünde değil, meydanda da oyunlar oynandı, halaylar çekildi.

Sosyal Bilimler MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Selim Biçen, üniversite-şehir buluşmasında emeği geçen öğrenci ve öğretim elemanlarını tebrik etti.